שאלות ותשובות בנושאי הלכה: הכירו את התוכנית של הרב שמואל אליהו ברדיו גלי ישראל

שאלות בנושא הלכה תמיד עולות בעם היהודי. פרשנויות לפסוקים שונים, היתרים וחובות, מצוות ופסקי דין – כולם מעניינים אנשים יראי שמיים ואנשים מאמינים מכול הזרמים בדת היהודית. אז היכן נמצאת התשובה? כדי לקבל תשובות לשאלות: אפשר לפנות לאפיקים רבים, החל מאל אתרי אינטרנט שעוסקים בנושאי דת עד ספרים ורבנים.

אבל דרך מעניינת לקבל תשובות ולהחכים, כמו גם להאזין לשאלות ותשובות בנושאי הלכה קורית באמצעות האזנה לתוכנית של הרב שמואלי אליהו בגלי ישראל. התוכנית משודרת בתחנת גלי ישראל, תחנת רדיו אזורית באזור יהודה ושומרו, המשדרת בתדרים 94  FM  באזור המרכז, ו89.3 FM ו-106.5 FM באזור ירושלים. התחנה בעלת אופי דתי לאומי ומשדרת מגוון רחב של תוכניות בנושא פוליטיקה, כלכלה, חברה, תרבות ונושאים בוערים בחברה הישראלית.

שאלות ותשובות בנושאי הלכה: הכירו את התוכנית של הרב שמואל אליהו ברדיו גלי ישראל

מה תשמעו בתכנית של הרב שמואל אליהו?

בתחילה חשוב להכיר את הרב ולגלות כי מדובר ברבה של העיר צפת שגם חבר בוועדות הכשרות ובוועדות שונות אחרות, כמו ועדת המקוואות ואיגוד רבני קהילות. שמואל אליהו הוא רב דתי לאומי אשר נולד בעיר ירושלים להורים ששניהם רבנים ולמד בישיבה. הרב לא ויתר על שירות צבאי ושירת בצה"ל כקצין שריון. בין היתר נבחר לראש מועצה מספר פעמים וכיהן כיושב ראש של וועדות שונות בנושאי חקיקה באגף הכשרות.

תכנית הרדיו של הרב שמואל אליהו עוסקת בשאלות בענייני הלכה, בנושאים שמעניינים את הציבור כמו נושאי הלכה וקבלה, הוא עוסק בפתרונות לחלומות, מסייע להבין משמעויות של שמותיהם של מאזינים ומוסר בקשות לחיבור תפילות וברכות שנמסרות לאחרים באופן אישי או כללי.

רבים מהמאזינים מוצאים כי הם מזדהים עם לא מעט שאלות ותשובות ומוצאים נחת, כמו גם עצה טובה והשראה בהאזנה לפתרונות של חלומות, לעצות הטובות שמספק הרב למאזינים שלו, ובין היתר גם נהנים מברכות שנשלחות ומענה שמספק הרב בתוכנית.

כיצד שולחים שאלות לתוכנית הרדיו של הרב שמואל אליהו?

השאלות לרב נשאלות באמצעות הודעות, שיחות טלפוניות, פגישות באולפן או בשליחת מייל, ומענה של הרב על כמה שיותר נושאים.

למה כדאי להאזין?

רבים המאזינים שבוחרים להאזין לתוכנית בוחרים בה כי למעשה, מדובר בתוכנית שמתאימה לאנשים שמתעניינים בענייני דת ויהדות ומעוניינים להקשיב לרב שמנגיש את התוכן לציבור הרחב באמצעות הרדיו. אם תרצו למצוא את התחנה בקלות בחרו באתר רדיו הד שיאפשר לכם האזנה נעימה ומהירה באמצעות היות התחנה זמינה להאזנה מכל מקום. באתר תמצאו מגוון תחנות רדיו להאזנה און ליין ואיתור תוכנית רדיו אהובות, מוכרות או חדשות.

לסיכום, באמצעות התכנית הספציפית הזאת בגלי ישראל – לא מעט אנשים מוצאים תשובות לשאלות, מפתחים את האופקים, מתקרבים לדת וגם מרגישים טוב יותר לגבי פתרון בעיות או תהיות שונות. אז זה הזמן למצוא את התחנה ולהנות מתוכנית מלאת תוכן ועניין.