מארחים את כל המשפחה במרפסת: הכירו את פתרונות ההצללה המתקדמים לבית

מרפסת היא חלק נפלא בבית! המרפסת מאפשרת להיות בפנים, אך להרגיש בחוץ. עם זאת, גם למרפסות יש חסרונות מסוימים וכאן נכנסים לתמונה פתרונות מתקדמים לכך, כגון פתרונות ההצללה השונים. אחד הבולטים שבהם הוא סוכך חשמלי למרפסת. מה היא חשיבותו המיוחדת? אילו יתרונות נוספים הוא מציע? ומה עוד חשוב שתדעו לגביו? הנה כל התשובות ועוד:

סוככים חשמליים – פתרון פשוט, תועלת רבה

אלמנטים רבים בבנייה מהווים "פרויקט" לא פשוט ולא זול. מצד שני, יש דברים שניתן לעשות בבית, אשר ישנו את המראה והתפקוד שלו באופן משמעותי, במהירות ובעלות נמוכה יחסית. בהקשר מרפסות, סוככים חשמליים הם פתרון נהדר אשר עושה בדיוק את זה. זהו סוג מוצרים וותיק ובשל, אשר מגיע במבחר דגמים ומחירים. מתוך עושר האפשרויות, תוכלו בוודאי למצוא את זו שמתאימה לכם ביותר. אבל מהם בעצם סוככים חשמליים למרפסת?

להיות מכוסים, מכל הבחינות החשובות

סוככים הם פתרונות הצללה, אשר מאפשרים לכסות בצורה פשוטה את חלקה העליון של מרפסת, בכל גודל שהוא. עם סוככים חשמליים, אתם "מכוסים" מכל הבחינות החשובות במרפסת:

  • הגנה מהשמש – הגנה משמש הקיץ העזה, כך שתוכלו לשבת במרפסת בנחת. בלי חום מוגזם וללא סינוור.
  • הגנה מגשם – כל עוד לא מדובר בגשם בשילוב רוח זלעפות, אשר עלולה להעיף את הסוכך עצמו, תקבלו הגנה גם מהגשם.
  • הגנה על חפצים שונים במרפסת – רבים משתמשים במרפסות כמעין סוג של "בוידעם", בו מאחסנים חפצים שאין מקום או שלא מתאים לשים בבית. זהו פתרון טוב, אבל החפצים האלה עשויים להינזק מהשמש ומהגשם. סוכך חשמלי יסייע לצמצם נזקים כאלה ואף למנוע אותם.
  • חסכון אנרגטי – תודות לסוכך חשמלי, סביר שלא תצטרכו מאווררים במרפסת. כמו כן, השמש לא תחמם את הדלתות שמפרידות בין המרפסת לפנים הבית וכך הבית עצמו יישאר יותר קריר.
  • פרטיות – אם יש לכם מרפסת בבית פרטי במושב מנומנם אי שם, הרווחתם. גם מהיבט הפרטיות. אבל לרוב, מדובר על מצב אחר, כגון מרפסת או דירת גן, בבית רב קומות. סוכך חשמלי יפתור זאת, בכך שהוא נותן לכם פרטיות מיידית. תוספת כמעט מושלמת מההיבט הוויזואלי ותוספת פרטיות מסוימת, גם מההיבט הווקאלי.

 

 

תפעול חשמלי ואוטומציה

סוככים חשמליים מוסיפים לסוכך רגיל אפשרות של הפעלה חשמלית. זאת, ישירות באמצעות מתג בקיר ליד הסוכך או דרך שלט רחוק. אפשרות מעניינת נוספת, היא לחבר את הסוכך החשמלי למערכת "בית חכם", לשם שליטה מרכזית ומתוחכמת עליו. בצורה כזו, אפשר למשל להפעיל את הסוכך אוטומטית, בהתאם לתנאי מזג האוויר בחוץ. לדוגמה: אם יש שמש עזה, לפרוס את הסוכך. אם יש רוח עזה, לקפל אותו.

עוד כמה היבטים חשובים

אלה עוד כמה נקודות מעניינות, מנפלאות הסוכך החשמלי למרפסות:

  • מקדם ניקיון – עוד תועלת שרבים לא מודעים לה: סוכך חשמלי עשוי גם לצמצם את הלכלוך לסוגיו שעף ברוח, מגיע למרפסות ומהן נכנס לבתים.
  • בריא! – קל להתגונן מפני מזג האוויר, באמצעות סגירת כל החלונות והפעלת מזגן. אלא שזה לא לגמרי בריא. סוכך חשמלי למרפסת, מעודד אתכם לשבת בחוץ ולנשום אוויר מרפסות צלול כיין. טוב, לכל הפחות, אוויר רענן יותר מזה שבפנים.
  • וגם נראה טוב – התקנת ופריסת סוכך חשמלי, משפיעה מהר ומשמעותית על מראה המרפסת כולה. זאת, פשוט לאור גודלו של בד הסוכך. ניתן לבחור כמובן סוכך שנראה לכם אסתטית וגם משתלב היטב בעיצוב מבוקש. סוג הבד, צבע, גוון – ישנו מבחר גדול שעומד לרשותכם.

לסיכום

לארח משפחה וחברים, נעים הרבה יותר כאשר המרפסת מוצלת ולא חמה מדי. סוכך חשמלי יסייע לכם להשיג זאת ויותר.