איך מארגנים בת מצווה לילדה? כל הטיפים

בת מצווה היא כבר מזמן לא עוד יום הולדת בבית, במסגרתו הילדה מזמינה כמה חברות והן עושות מסיבת פיג'מות – ממש לא! 'בת מצווה' הפכה ל'בת מצווש', כלומר אירוע רב משתתפים, כאשר באותו היום הזרקור כולו מופנה אל הילדה, ועוד איזה זרקור! הילדה צריכה להיות הכי זוהרת שיש, הכי יפה, לבושה הכי יפה וכו'. מדובר ביום בו היא הופכת מילדה לנערה, וזו לגמרי סיבה נפלאה לחגיגה. אז איך מארגנים חגיגת בת מצווה שתהפוך את הילדה שלכם למאושרת שלב אחרי שלב? הפרטים בשורות הבאות.

בחרו תאריך

זה יכול להיות התאריך של יום ההולדת הלועזי או העברי, או אפילו בסמוך ליום הולדת ולא ביום המדויק – אבל הכי חשוב שהבת מצווה תחגוג בתאריך בו כל החברות והחברים של הילדה יכולים להגיע, או לפחות הקרובים שבהם. מומלץ להתייעץ עם הילדה על המועד, כך היא תבדוק עם הקרובים לה אם התאריך מסתדר להם, כלומר שהם לא טסים בתאריך הזה למשל, או נמצאים באירוע משפחתי.

הגדרת תקציב

בין אם אתם בוחרים לעשות את הבת מצווה בגינה בבית, או באולם מומלץ להגדיר תקציב לפני כן. אנחנו כמובן ממליצים לא לקחת את האירוע רחוק מידי ולהגשים כל גחמה של הילדה, בסופו של דבר זה כסף שיכול להיות מושקע בעתיד של הילדה שלכם והאמת שהוא הרבה יותר חשוב מאירוע חד פעמי. אז גם אם הילדה לא אוהבת לשמוע את זה, שקפו לה את הנושא, הסבירו לה שאתם מעדיפים להשקיע בעתידה אך עדיין תוכלו להפיק לה בת מצווה יפה ומכובדת.

 

 

הזמינו מקום

לאחר שקבעתם את התאריך המבוקש ואת התקציב, חשבו על מקום. גם כאן מומלץ כמובן לשתף את הילדה ולהתייעץ איתה. תוכלו לעשות את האירוע בבית ולחסוך המון כסף כמובן או לעשות את האירוע באולם או שתוכלו לקיים את אירוע בת המצווה בתל אביב, גם אם אתם לא גרים בה – כך לאחר בת המצווה תוכלו לבלות יום כיף נפלא בתל אביב. כמו כן, גם אם אתם בוחרים לחגוג את האירוע בבית, תוכלו לעצב אותו בצורה יפה וחגיגית שתשמח מאוד את בתכם.

כתבו רשימת מוזמנים

המוזמנים יכולים להיות חברים בלבד, חברים ומשפחה או רק משפחה. לרוב הילדה תרצה כמובן להזמין את החברים שלה, אז לאחר שהחלטתם את מי מזמינים קצצו את מספר המוזמנים עד שתגיעו למספר האידיאלי ביותר עבורכם. אם אתם חוגגים בבית הרי שלא ניתן לארח כל-כך הרבה אנשים, ומצד שני אם אתם חוגגים באולם אולי תוכלו לארח יותר אנשים, אך גם שם מספר המקומות מוגבל – וזה גם תלוי באולם שתבחרו ובגודל שלו.

הזמינו די.גיי

אחד הדברים החשובים ביותר בבת המצווה הוא המוזיקה והריקודים! כך החברים והמשפחה משמחים את הילדה בריקודים קופצניים לשירים עדכניים שהילדים אוהבים. לכן מומלץ להזמין דיג'יי המעורה בטרנדים המוזיקליים של הילדים ובני הנוער, כמו למשל שירים שהפכו לטרנדיים בזכות הטיקטוק. כך תהפכו את האירוע לשמח באמת.

החליטו לגבי האוכל

עוד נדבך חשוב הוא כמובן האוכל שיוגש. אם החגיגה תהיה בבית תוכלו להכין אוכל, להזמין ארוחה ענקית ממקדונלדס, להזמין קייטרינג או פשוט להגיש כיבוד קל – עדיין מדובר בילדים. מן הצד השני, אם אתם חוגגים באולם הרי שיוגש האוכל של האולם, שגם אותו תוכלו לבחור ולהחליט איזה מנות אתם רוצים שיהיו מוגשות בדיוק.

בשורה התחתונה,

בת מצווה זה אחד האירועים המשמחים ביותר בחייה של הילדה שלכם – המועד בו היא הופכת באופן רשמי מילדה לאישה ובאמת שאין מרגש מזה. לכן חשוב שהיום הזה יהיה כולו סביבה, ושתגיעו ביחד להחלטות לגבי בת מצווה שגם אתם ההורים, וגם הילדה תוכלו להיות שלמים איתן.