הגיל עושה את שלו: איך לחזק את המפרקים?

אין ספק שלגיל השלישי יש הרבה חדווה וקסם ייחודי משלו. הפרישה מהעבודה שמאפשרת לנו להנות מהדברים הפשוטים בחיים. הנכדים שמתחילים להתווסף אט אט לתמונה המשפטית ומכניסים הרבה מאד אור ושמחה לבית והחשיבות של הנאה מהדברים הקטנים ופשוטים בחיים שהולכת ומתחדדת בתקופה הזאת. יחד עם זאת, ברור שמדובר גם בתקופה מאתגרת עם לא מעט קשיים שרבים מהם הם קשיים פיזיים שנובעים מההתבגרות של הגוף. עבור אחדים מדובר בראייה שהולכת ונחלשת, אחדים סובלים מירידות שמיעה ונזקקים למכשיר שמיעה על מנת לשמוע כמו שצריך ויש כאלו שמרגישים שהכושר הגופני שלהם יורד ככל שעוברות השנים. ולצד כל אלו, נראה כי ישנו אתגר רפואי שהוא פחות או יותר קבוע אצל כולם מגיל 50 ובא לידי ביטוי בדרגות משתנות והוא כאבי המפרקים והתחושה של אובדן הגמישות ויכולת התנועה. אכן מדובר על משהו שעלול לפגוע באיכות החיים ולהקשות על תפקוד נורמלי, אך למרבה המזל מדובר גם במשהו שאפשר לטפל בו ולשפר באופן משמעותי. הנה כמה דרכים בהן תוכלו לעשות זאת.

תוספי קולגן דיילי

אם לא שמעתם על הקולגן עדיין זה בהחלט משהו שצריך להכיר. מדובר למעשה בסוג מסוים של חלבון שאחראי על כמה וכמה דברים חשובים בגוף וקשור בין היתר למראה עור בריא ופנים חלקות. מעבר לכך, סוגים מסוימים של קולגן גם קשורים לבריאות המפרקים, גמישות השרירים ותקינות הסחוסים, והרבה פעמים אתגרים נובעים מחוסר בחלבון הזה שהמאגרים שלו בגוף מתחילים להידלדל כבר בשנות העשרים לחיים. תוסף קולגן למפרקים ולסחוסים דיילי יכול בהחלט לסייע בהחזרת כמות הקולגן הרצויה לגוף, ואם אתם לא מצליחים לקבל את מנת הקולגן הרצויה דרך המזון ומרגישים שחיקה של המפרקים זה משהו שבהחלט שווה לנסות.

הגיל עושה את שלו: איך לחזק את המפרקים?

גשו לבדיקה רפואית בהקדם

אז אמרנו כבר ששחיקה של המפרקים וקושי בתנועה זה דבר טבעי ונורמלי בגיל שלישי, אבל זה לא אומר שזה ככה תמיד וזה בהחלט לא אומר שזה משהו שחייבים לחיות איתו ולקבל אותו בהבנה. פעמים רבות הדבר הזה נובע כתוצאה מבעיה רפואית כלשהו ועל מנת לברר אם יש משהו שתוכלו לעשות אנו ממליצים בהחלט לגשת לרופא שלכם, לספר לו מה אתם חווים ולראות אם יש לו פתרונות אפשריים.

כושר גופני

אנחנו כנראה לא צריכים להסביר לכם על כל שאר היתרונות של הכושר הגופני, אבל כן חשוב לדבר על מה שזה עושה למפרקים. פעמים רבות המפרקים והסחוסים מתנוונים בגיל השלישי בגלל חוסר תזוזה וזה משהו שאפשר לפתור בעצמכם. הליכה או ריצה קלה על בסיס יומי עם תרגילים פשוטים של תנועת המפרקים בהחלט יעזרו לכם ועם הזמן זה גם משהו שיכול לשמור עליכם בטווח הרחוק.

תזונה

כמו חלקים אחרים בגוף, גם המפרקים שלנו מושפעים לטובה ולרעה מהתזונה שלנו. הפחיתו במזונות מזיקים כמו מזון מעובד, סוכר ופחמימות ריקות והגדילו את צריכת הוויטמינים והמינרליים, הסיבים התזונתיים הפחמימות המלאות. יש עוד טיפים להרגלי צריכה נכונים שיוכלו לסייע לכם לאזן את התזונה.

האם התוספים כשרים?

רבים חוששים ליטול תוספי קולגן ותוספי תזונה מסוגים אחרים מתוך מחשבה שהם אולי לא כשרים. האמת היא שכיום מרבית המוצרים הקיימים בשוק תוספי התזונה כשרים ובפרט תוספי הקולגן המעולים. אגב, הכשרות של הטבליות היא בדרך כלל רגילה, אבל מי שמחפש תוסף קולגן בכשרות מחמירה יותר יוכל למצוא תוסף נהדר בתצורת אבקה שהוא כשר למהדרין.

לסיכום – כמו שאתם שומרים על הריאות, העיניים והשרירים, הקפידו לשמור גם על המפרקים בגיל השלישי ולחזק אותם בדרכים שונות.