טיהור הבית: עקרונות מנחים להרחקת אנרגיות שליליות

גם בקבלה, וגם בעולם המיסטיקה, מדובר לא מעט על טיהור הבית מאנרגיות שליליות. יש מגוון דרכים ואפשרויות לטהר את הבית על מנת להרחיק אנרגיות שליליות, ולהכניס אל הבית אנרגיות חיוביות. איך ניתן לטהר את הבית בקלות? יש לנו כמה טיפים שיוכלו לעזור.

קטורת

מי שמבקש לטהר את ביתו באמצעות עקרון האש, יוכל לעשות זאת על ידי שימוש בקטורת. למעשה, זהו אחד המוצרים המוכרים בתחום, משום שהוא מאוד שכיח בקרב מי שמבקשים לטהר אנרגיות שליליות מחללים מסוימים. ניתן להדליק את הקטורת, ולעבור איתה בין כל חדרי הבית או לחלופין, למקם אותה מעל הראש תוך שמבקשים ברכה וטיהור של אנרגיות שליליות. דרך נוספת היא פשוט להדליק את הקטורת, ולהציב אותה באזור מרכזי בבית, או באזור שבו מתרכזות אנרגיות שליליות רבות.

שטיפת הבית במי ים או מי מלח

רבים מאמינים כי שטיפת הבית באמצעות מי מלח או מים מן הים, עשויה לסייע בטיהור אנרגיות שליליות. חשוב לשטוף את הבית אף ורק באמצעות המים, ולא להוסיף סבון או נוזל ריחני כלשהו. ניתן להביא מים מהים, אם אתם מתגוררים סמוך אליו, או לחלופין, להכין תערובת של מי מלח ולהשתמש בה.

עלי מרווה

טיהור אנרגיות באמצעות עלי מרווה מהווה שיטה מקובלת מאוד, גם בתחום הקבלה וגם בעולם המיסטיקה. המרווה מסלקת עין רעה, קללות או אנרגיות חסומות, והשימשו בה מאוד שכיח בקרב רבים. כיצד מתבצע הטיהור? ובכן, יש להדליק את עלי המרווה היבשים (אם אינם יבשים, יש לייבש אותם), ולעבור בין כל חדרי הבית.

נרות

נרות, מבוססים אף הם על עקרון האש, וגם הם נחשבים לאמצעי טיהור מעולה, משום שהאמונה היא שהם סופחים אליהם את האנרגיה השלילית. השימוש בנרות שכיח גם לפי הקבלה, ועל כן מדובר בפתרון נהדר למי שמבקש לטהר את הבית באופן שמשתלב עם האמונה הדתית.

טיהור הבית: עקרונות מנחים להרחקת אנרגיות שליליות

שמנים אתריים

יש מגוון רחב של שמנים אתריים (אותם ניתן לרכוש בבתי הטבע), כשלכל שמן יש את הסגולות והייחודיות שלו. חלק מהשמנים נועדו לטיהור הבית, חלק מיועדים לסילוק אנרגיות שליליות ויש שמנים שאף מיועדים לריפוי (לפי האמונה כמובן, אין לכך הוכחות חד משמעיות). שימוש בשמנים אתריים יכול להתבצע באמצעות מבער ייעודי (שימו לב שלא כל שמן מתאים למבער), או לחלופין, ניתן לטפטף כמה טיפות באזורים שונים ואפילו במי האמבט.

מתי מטהרים את הבית בדרך כלל?

לרוב, נהוג לטהר את הבית כאשר מרגישים חסימה של אנרגיות, או כשיש רצף של מקרים שליליים במשפחה או בבית. כמו כן, רצוי לעשות זאת לאחר מעבר לדירה חדשה או בתום שיפוץ מאסיבי. יש מי שבוחרים לבצע את הטיהור אחד לכמה חודשים, ויש מי שעושים זאת רק כשהם מרגישים צורך בכך.

אגב, גם שיטת סידור הבית לפי פנג שווי נחשבת לשיטה שמכניסה אל הבית אנרגיות חיוביות ומסייעת בסילוק אנרגיות שליליות. תוכלו לקרוא על כך בהרחבה, ולאמץ את השיטה – אם היא מתאימה לכם.

שנסכם?

יש מגוון רחב של דרכים לטהר את הבית מאנרגיות שליליות, כשתוכלו לבחור את הדרך האידיאלית ביותר בעבורכם, בין אם מדובר בשימוש בקטורת, שימוש בעלי מרווה או אפילו שטיפת הבית באמצעות מי הים. באופן כללי, בית מסודר ונקי, מושך אליו אנרגיות חיוביות, לכן תמיד מומלץ לשמור על סדר וניקיון בבית, ובכך לזמן אליו אנרגיות טובות.