עמותת עם אחד למען הזולת: הכירו את הארגון שמסייע לכל קצוות החברה הישראלית

כאשר אנחנו חושבים על עזרה לזולת במדינת ישראל, אפשר להסתכל על תחומים רבים שבהם אפשר לסייע. בין אם מדובר על משפחות במצוקה, נוער בסיכון, קשישים בודדים או חיילים שאין להם משפחה בארץ. במקום לפעול בצורה מרוכזת בכל אחד מהנושאים הללו, עמותת עם אחד לוקחת אחריות על כולם, מתוך מטרה להפוך את מדינת ישראל למקום טוב יותר לכולנו.

עמותת עם אחד

עמותת עם אחד היא עמותה שקמה מתוך מטרה לשנות את פני החברה בארץ. העמותה מסייעת לנזקקים, קשישים, נוער בסיכון וחיילים מתוך מטרה להביא כל אחד מאלו למקום טוב יותר. תחומי הפעילות של העמותה מגוונים מאוד, ובניגוד לעמותות אחרות, היא לא מתמקדת רק בתחום סיוע אחד. כאן ניתן לכם סקירה על חלק מפעילויות העמותה שתעזור לכם להכיר אותה קצר יותר לעומק. העמותה פועלת בצורה שקופה לחלוטין, והרוב המוחלט של פעילות העמותה נעשה על ידי מתנדבים וממומן מתרומות של אנשים פרטיים.

 

 

עזרה לנוער במצוקה

עזרה לנוער היא דבר חשוב בשל הפוטנציאל הגדול שיש בה. נוער שנושר מהלימודים ולא מקבל את התמיכה שלה הוא זקוק, ימצא את עצמו מהר מאוד בשולי החברה, ואף עלול להיגרר למחוזות הפשע, הסמים והאלכוהול. מנגד, לפעמים מבוגרים ששמים לב לאותם בני נוער יכולים לשנות את מסלול חייהם בצורה משמעותית, ולעזור להם לעלות על דרך הישר.

עמותת עם אחד מנסה להיות שם בשביל אותם נערים, לתת להם כלים להתמודד עם מצוקות היומיום, ולהבטיח להם שבכל מצב שבו הם נמצאים, יש למבוגרים שהם יכולים לפנות אליהם.

עזרה למשפחות

למרבה הצער, קו העוני במדינת ישראל מותיר מתחתיו הרבה מאוד משפחות. על אף הסיוע שהמדינה מנסה להעניק לאותן משפחות, הסיוע התקציבי שאותו המדינה מפנה לאותן משפחות לא מספיק. כדי למנוע מצב שבו תינוקות שזה עתה נולדו לא מקבלים את מה שהם זקוקים לו, עמותת עם אחד מפעילה מערך מיוחד לסיוע לאותן משפחות.

הסיוע כולל מתן מוצרים שאותם התינוקות צריכים כדי לגדול בצורה תקינה, ולתת להם לפחות בשלב הראשון של חייהם לא להיפגע מהעוני שבו המשפחה שרויה. כמובן, גם משפחות ללא תינוקות זוכות לעזרה מעמותת עם אחד. בעזרת מערך מתנדבים מתבצעת אריזה של מוצרי מזון לטובת חלוקה. הסלים הללו נועדו לאפשר לכל משפחה להבטיח לילדים שלה ביטחון תזונתי מינימלי.

סיוע למבוגרים

העלייה בתוחלת החיים היא דבר מבורך, ומדינת ישראל היא אחד המקומות בעלי שיעור תוחלת החיים הגבוה ביותר בעולם. עם זאת, המצב שבו יש במדינה הרבה מאוד קשישים מזמן אתגרים שונים לפתחנו, ויש לדעת כיצד להתמודד איתם.

הסיוע לקשישים של עמותת עם אחד בא לידי ביטוי במרכזי יום בהם הקשישים מקבלים טיפולי תרפיות שונות, והמשפחות גם מקבלות כלים להתמודד עם מחלות הזקנה. זקנה היא דבר שמאתגר לא רק את הקשיש אלא גם את הסביבה הקרובה שלו. במקום הזה נכנסים המרכזים של עם אחד מתוך מטרה לתת לקשיש ולמשפחה הקרובה מעטפת שתעזור להם בהתמודדות המורכבת הזו.

לסיכום

במדינת ישראל ישנן לא מעט אוכלוסיות שזקוקות לסיוע. אותן אוכלוסיות לא תמיד מקבלות מהמדינה את המענה לו הן זקוקות, וזו הסיבה שעמותת עם אחד קמה. המטרה של העמותה היא לסייע לכל אחד מאזרחי המדינה ללא כל הבדל, בנושאים שבהם הוא צריך עזרה. בין אם מדובר על נוער בסיכון, קשישים בודדים או משפחות שנמצאות מתחת לקו העוני, לכולם עמותת עם אחד מנסה לסייע.