עושים מצווה: באתר Jgive תוכלו לתרום לכל עמותה שתרצו

להעביר תרומה לאדם או לגוף שאינו בהכרח קשור אלינו היא לא פחות מזכות וברכה – מצווה חשובה. הידיעה שבאמצעות תרומה ניתן לסייע באופן משמעותי לאדם אחר היא מופלאה ובו זמנית מאחדת, מזכירה עד כמה כולנו מקשה אחת ועד כמה כולנו יכולים להשפיע – ליצור עולם טוב יותר. מכאן שאם זכיתם להיות בצד שיכול לסייע, יש להעריך זאת ובו זמנית לפעול. ניתן להחליט שמעבירים מדי שנה סכום מסוים לתרומה, ניתן להחליט שתורמים מדי חודש מעשר מסך ההכנסה, ואף כמובן שניתן להחליט שכאשר נתקלים בצורך משמעותי לא מפנים את הראש, אלא עוצרים את השגרה, בוחנים כמה יכולים לסייע ומעבירים תרומה. מכאן שאם גם אתם מבקשים להיות חלק משלם משמעותי שמאחד את עם ישראל, מוזמנים להכיר את האתר Jgive, אתר שמסייע לעשות מצווה, בין אם גרים בארץ או מחוצה לה.

תורמים לצד שקיפות מלאה

Jgive הינה עמותה נטולת כוונות רווח שפועלת משנת 2014 מתוך מטרה ראויה לסייע לאנשים לתרום באופן מסודר ואמין. לשם כך העמותה עומלת על פיתוח טכנולוגיות שמסייעות לתרום באופן שקוף ונגיש. מכאן שאם חוששים לתרום, כיוון שידוע שלא פעם גוזרים עמלה ומעבירים חלק מהתרומה לכיס הפרטי של המתרימים, הרי שבמקרה זה הסיפור שונה לגמרי – מדובר בהתנהלות מפוקחת. מעבר לכך, Jgive מאפשרת שקיפות מלאה, מאפשרת לבחון לעומק את ההתנהלות של כל עמותה, וזאת באמצעות מדדי שקיפות. באופן שכזה זוכים לדעת במדויק כמה אחוזים מסך התרומה בסופו של יום אכן מגיעים ליעד. מכאן שניתן לחוש בטוחים ואף ניתן לבצע את הפעולה באתר הזה בלחיצת כפתור – מוזמנים לתרום באופן פשוט, אמין ויעיל!

 

 

אישור ניהול תקין מרשות המיסים

בין אם אתם עוסק מורשה או פטור, שכירים או עצמאיים, טוב לדעת שבסוף השנה ניתן לקבל החזר חלקי עבור סך התרומות שהעברתם לאורך השנה. מכאן שגם אם העברתם בלב שלם ובשמחה גדולה כל תרומה ותרומה, עדיין נעים לדעת שחלק יחסי תקבלו בחזרה, וזאת כי העמותה מתנהלת באופן תקין ובמקביל המדינה מבקשת לקדם תרומות. כל זאת מתאפשר בזכות העובדה שכל עמותה שתמצאו באתר מחזיקה באישור ניהול תקין מרשות המיסים. מהי המשמעות? שסך היעדים שמופיעים באתר פועלים כחוק, כך שבתום השנה אפשרי לבקש זיכוי מס, וגם זאת באופן יעיל. המערכת מסייעת לאחד את סך הקבלות שהופנו אליכם דרכה לאורך השנה, ואף מסייעת להגיש אותן למס הכנסה, כך שרק נותר לנצל זאת.

התמצאות נוחה לצד תמונת מצב מקיפה

באתר Jgive נמצא שורה ארוכה של יעדים שניתן לתרום להם, כאשר קיים מנוע חיפוש שמסייע למצוא את הקטגוריה הרצויה. כך למשל ניתן ללמוד מהם המקרים הדחופים ביותר, או ללמוד אלו עמותות נמצאות בשלבי גיוס התחלתי. מעבר לכך, ניתן לבחור לתרום לעמותות או לפרויקטים, וכמובן שניתן לבחור באופן מושכל את תחום הפעילות. כך למשל ניתן לבחור לתרום במסגרת ביטחון והצלה, או במסגרת בריאות ורווחה, משמע ההתמצאות באתר מאוד ונוחה. מבקשים ללמוד עוד אודות היעד לתרומה? באתר מחכה לכם מידע מקיף. מידע כללי על העמותה, על תקופה הפעילות, על הפרויקטים שהעמותה מקדמת, על אנשי הצוות וכדומה, משמע זוכים להבין היטב למי תורמים.

מפיצים אור גדול

לסיכום נציין שחשוב לראות מעבר למעגל האישי שלנו, וחשוב לזכור שכולנו ערבים זה לזה. מכאן שאם על ידי פעולה פשוטה ניתן לגעת באנשים אחרים שכלל לא מכירים ולהפיץ את הערך של הנתינה ללא תמורה, הרי שמדובר ביכולת מופלאה, בשיעור חשוב לילדים ובכוח משמעותי שמחזק אותנו מבפנים כעם. עתה זהו בדיוק הרגע לעצור לבחון מתי תרמתם בפעם האחרונה, ובמקביל לבחון אלו עמותות ויעדים עשויים להתקדם לעבר השינוי המיוחל בזכותכם. מי ייתן ונמשיך להיות בצד שתורם.