מדריך מיוחד: לבחור ספק אינטרנט – קל משחשבתם!

החיבור לרשת האינטרנט זמין כיום בכל מקום, במחירים נוחים מאוד. כל משפחה ממוצעת יכולה להרשות לעצמה חיבור כזה. ממש בדומה לשימוש בחשמל או במים, חיבור האינטרנט זמין משקע בקיר. קל להשתמש בו, כמעט כמו פתיחת ברז מים. מרגע שהוא מותקן, השאר פשוט. אך מה לגבי ספקי החיבור לאינטרנט? האם כולם אותו דבר ולא משנה במי בוחרים? מסתבר שהדבר משנה מאוד וההבדלים בין הספקים לעתים גדולים למדי. אין זה אומר שמסובך לבחור ספק אינטרנט. התובנות הבאות, יסייעו לכם לעשות זאת היטב:

עובד אבל עושה בעיות?

לעתים, חיבור האינטרנט עובד – יש גלישה, אבל העניינים לא זזים כמו שצריך. במיוחד כשיש אנשים רבים באותה דירה, אשר משתמשים בו במקביל. עשויות להיות לכך סיבות רבות וספק האינטרנט רלוונטי לכך, בכמה אופנים. ראשית, ייתכן ששכרתם ממנו חבילה חלשה מדי, ביחס למה שאתם צריכים. שנית, ייתכן שיש אצלו תקלות טכניות אשר פוגעות בגלישה. בכל מקרה, הספק הוא גם מומחה לנושאים אלה, אשר יכול לסייע להבין, מדוע העניינים איטיים או אפילו תקועים עם החיבור?  כך שבחירת ספק טובה, משפיעה גם על איכות חיבור האינטרנט שלכם. כדוגמה לכך, itc ספק אינטרנט אמין ומקצועי, אשר מספק שירותים בתחום זה לעסקים. משמע – נדרשת ממנו רמה טכנית גבוהה למדי. ברור שהדבר מתבטא, גם בשירות איכותי מול לקוחות פרטיים.

חפשו ספק שמסייע לגלוש בטוח

כשם שבכבישים מוכרים מגוון אמצעי בטיחות, דוגמת תמרורי אין כניסה, כך ברשת האינטרנט, כבר מוכר לציבור הדתי הנושא של אינטרנט כשר. מחד, יש סכנות, אך מאידך, יש פתרונות. בהקשר זה, חברת itc מציעה שרות מעניין אשר מכונה אנטי ספאם iGuard. באמצעותו, תוכלו לסנן מראש גישה לתכנים לא רצויים ברשת האינטרנט. כל זאת, על פי הגדרות שאתם יכולים לקבוע בעצמכם. שימוש בשרות כזה, מצמצם הגעה לאתרים ולתכנים לא ראויים. מאחר שחלקם כוללים גם וירוסי מחשב שונים וכדומה, ההתרחקות מהם אף מצמצמת סיכוני אבטחה שונים. כך שהתועלת מתבטאת באופנים רבים. ITC מאפשרת לנסות זאת בחינם, למשך שלושים יום. השימוש פשוט וקל – אין צורך לשם כך בהתקנה של תוכנה במחשב שלכם. אגב, סוג שרות זה מכונה לעתים גם בשם בקרת הורים והוא עומד בתקנים בינלאומיים שעוסקים בכך: CIPA (Children’s Internet Protection Act) ו-BECTA ( (British Education Communications and Technology Age.

השוואת חבילות ומחירים

השוואה בסיסית של חבילות אינטרנט שונות ומחיריהן, עשויה לעזור למיון ראשוני של הספקים. אצל ספק itc למשל, תמצאו מבחר לא קטן של אפשרויות. כמובן, חשוב שתדעו לפני כן, מה בעצם אתם מחפשים. מומלץ לבחור לבסוף בחבילת אינטרנט, אשר תיתן מענה לדרישות הגלישה שלכם, גם בזמנים התובעניים ביותר. כלומר, כאשר כמה שיותר מבני הבית גולשים באינטרנט במקביל.

מדריך מיוחד: לבחור ספק אינטרנט - קל משחשבתם!

לברר עוד לגבי הספק

מעבר למידע שתמצאו באתרי הספקים, חשוב לנסות ולהתרשם מהמוניטין שלהם בציבור הרחב. ככל שאתם מכירים לקוחות שלהם וסומכים על חוות דעתם, זה יהיה מקור מצוין למידע כזה. גם חיפוש חופשי ברשת האינטרנט לגבי אותו ספק עשוי לסייע.

לבחור באופן חכם

מכל המידע שאספתם, תצטרכו לקבל כעת החלטה, את מי לנסות. את חוות הדעת ברשת האינטרנט מומלץ בשלב זה לקחת בעירבון מוגבל, מאחר שלא כולן אמינות. כך הדבר במיוחד, לגבי חוות דעת קיצוניות – כאלה שמשבחות בצורה מוגזמת או קוטלות לגמרי.

לסיכום

כפי שראיתם, לא מסובך לבחור היטב בספק אינטרנט איכותי. ו-ITC מומלצת במיוחד.