הלב של הבית – כך נעצב את הסלון

עיצוב סלון

הסלון אשר נמצא בבית שלנו, הוא לב ליבו של המרחב בו אנחנו חיים. במקום זה אנחנו מקבלים אורחים, מבלים עם המשפחה, צופים בטלוויזיה או קוראים ספר טוב – אבל כדי שמקום הזה ימלא א את הצרכים שלנו ויהיה נוח ומזמין: חשוב לעצב את הסלון כמו שצריך.

אבל כיצד עושים זאת?

בתחילה חשוב לדעת שלא צריך להיות מעצבי פנים או בעלי חוש יצירתי פנומנאלי כדי לעצב מרחבים. כדי להתחיל, כל מה שצריך לזכור הם מספר כללי זהב, כמו שמירה על הרמוניה בבחירת צבעים, יצירת התכתבות נכונה בין חפצים, בחירת רהיטים כמו ספות וכורסאות יחיד מפנקות שיספקו נוחות ועיצוב, והוספת פריטים קטנים שעושים שמח בעיניים.

אז כיצד מתחילים?

כדי להתחיל צריך לחשוב על קונספט עיצובי שילווה את המרחב. בחרו קונספט ורעיון שילווה את העיצוב שלכם ואת הבחירות שתעשו ברכישת פריטים. יש את מי שבוחר לעצב סלון בסגנון וינטג' – סגנון זה מתאפיין בחפצים המספקים מראה עתיק. יש את מי שיבחר בסגנון בוהו שיק המלווה בפריטים בעבודת יד, החל מכריות רקומות בסגנון פולק ארט או שטיחים בעבודת יד ועבודות מקרמה.

בבתים כפריים אפשר לשאוב את הקונספט לעיצוב מארץ ישראל היפה עם פרטים מעץ מלא ורהיטים בגוונים של כחול, כתום וגווני אדמה. יש את מי שירצה לחכות את הסגנון האנגלי ולצפות את קירות הסלון בטפטים, וקיימים לא מעט רעיונות יצירתיים.

בחר קונספט המלווה בצבע מסוים, כמו למשל סלון שכולו צהוב עם כורסאות צהובות, שטיח עם כתמים צהובים, תמונות קנבס גדולות עליהן כתמי צבע בגווני צהוב וכולי.

אפשר לבחור את המראה האקלקטי המחבר בין מגוון רחב של חפצים המשתלבים בהרמוניה בחלל, כמו למשל כורסא בגווני פוקסיה עזים המונחת לצד ספה אפורה ושידה עתיקה המחברת בין הפריטים בחלל.

אפשר לבחור בסגנון מודרני ונקי כמו למשל בחירת מערכת ישיבה לבנה מלווה בשטיח בהיר, כשעל הקירות תלויות תמונות בצבעים עזים.

בחירת חפצים מרכזיים לסלון

כדי להתחיל לעצב את המרחב יש לבחור את האלמנטים הבסיסיים ביותר והנחוצים ביותר כמו כורסאות, ספות, שטיחים ועוד. לאחר שתבחרו את הריהוט המתאים, יהיה לכם קל יותר להמשיך ולעצב אותו על פי צבעים וסגנון השולטים בפריטים שבחרתם.

כעת כשיש לכם את הבסיס, אפשר לבחור אלמנטים נוספים שיספקו חן וצבע למרחב.  הוסיפו נגיעות קטנות עם פריטים שאפשר למצוא בכל מקום, כמו פסלוני קרמיקה קטנים או כלי קרמיקה שהכנתם עם הילדים. הכינו קולאז' של תמונות משפחתיות אותן אפשר לתלות על הקיר.

כעת יש לבחור וילונות מתאימים לסגנון שבחרתם, להניח על הספות כריות פינה, לסדר על המדפים עציצים ירוקים ושאר פריטים שיתכתבו אחד עם השני בצורה נכונה. ולבדוק שהכול מסתדר בצורה נכונה יחד.

עדיין לא יודעים כיצד לעצב?

כדאי לשאוב השראה לעיצוב הבית, הכנסו אל קטלוגים של חנויות ריהוט או אל אתרים של מעצבי פנים, כדי לקבל השראה. מומלץ לצפות בסרטוני מידע שיעזרו לכם לקבל החלטות ולעצב נכון יותר את הסלון. בהצלחה!