נותנים מהלב והנשמה: העמותה של משה, רפי ואיל אדרעי תורמת לחברה

העמותה של משה, רפי ואיל אדרעי הוקמה בשנת 2018 ומאז זוכה לתמיכה גורפת מצד הרשויות וגורמי החינוך, וזאת בשל היכולת לספק לבני נוער מאזורי הפריפריה יכולת לממש את הפוטנציאל הטמון בהם. בשנים האחרונות או עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר עמותות מחליטות לסייע לאותם בני נוער, מתוך הבנה כי הרשויות כמו גם הממשלה מתקשות מאוד ליצור בעבורם מערך תמיכה יעיל שמוביל לא רק לצמצום הפערים בחברה הישראלית אלא גם לעצירת אחוזי הנשירה בקרב בני ובנות הנוער מהעדה האתיופית כמו גם נוער המוגדר בנוער בסיכון. מתוך הסיפור האישי של המייסדים וההצלחה האישית שלהם לאור הנסיבות, ניתן בהחלט לומר כי העבודה שמתבצעת מהלב והנשמה היא בעלת השפעה יוצאת דופן על החברה הישראלית, כפי שנסביר כעת.

 

 

אחינועם – עמותה ללא מטרות רווח הפועלת למען שווין הזדמנויות

איל אדרעי מעמותת אחינועם סיפר בראיון שנתן בעבר כי הרעיון להקמה של העמותה ללא מטרות רווח ואשר נקראת על שמו של אב המשפחה התחילה עוד בילדות של בני המשפחה בעיר צפת. הילדים איל רפי ואיל גדלו בצל של משפחה מכובדת ומוערכת מאוד בצפת, אולם בעקבות הסתבכות כלכלית של אב המשפחה נאלצו הילדים לעזוב את מוסדות הלימודים ולהצטרף למערך העבודה, בשביל לסייע לבני המשפחה. למרות הנסיבות, הצליחו בני המשפחה להגשים את עצמם במסגרת הצבא בתפקידים בכירים וכן בעולם העסקים, וזאת למרות הנסיבות הקשות מהן הגיעו. אב המשפחה מהווה מאז ועד היום מודל לחיקוי ועל כן החליטו הבנים להקים את העמותה בשביל להוביל ליצירה של מערך תמיכה בעבור בני ובנות נוער שאומנם נסיבות חייהם קשות, אך לא מגבילות. עם האמונה כי כל אחד יכול להגשים את עצמו מקדמים בעמותה שורה של תוכניות ארוכות טווח – החל מחלוקה של מלגות ועד עידוד לגיוס במסגרת תוכנית ייעודית לבני נוער מהעדה האתיופית ועד לחלוקה של מחשבים בזמן מגפת הקורונה. את הפעילות הענפה של העמותה שמתבצעת כאמור ללא מטרות רווח ועם שימת דגש על שווין הזדמנויות בחברה הישראלית. עדות להצלחה של העמותה ניתן למצוא בפניות הנרגשות של משפחות ברחבי הארץ שמודות למייסדים כמו גם למתנדבים שמסייעים לילדיהם להגשים את עצמם, וכעת גם לכם יש את ההזדמנות להצטרף לעשייה מבורכת.

סיוע לעמותה לטובת המשך הפעילות השוטפת

ניהול של עמותה בישראל הוא כידוע אתגר משמעותי, וזאת בשל המשאבים הרבים שאותם נדרש להוציא לפעול לטובת קידום של תוכניות ארוכות טווח, כמו תוכנית הליווי שאותה מספקת העמותה לבני נוער החל מגיל 16 ועד לאקדמיה. בשביל להצטרף לעשייה כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר הרשמי ולקבל פרטים אודות התנדבות או סיוע כלכלי, כאשר בזמן מגפת הקורונה קידמו רפי אדרעי מעמותת אחינועם מבצע רחב היקף לטובת גיוס של מחשבים מחודשים או חדשים, לטובת בני נוער שידם אינה משגת ולכן נאלצו לעצור את הלימודים. בעקבות ההצלחה, ממשיכה העמותה לגייס מחשבים מהציבור ועל כן דרך האתר תוכלו לקבל את כל המידע שיסייע לכם לתרום בעצמכם ובכך להצטרף למשפחת אחינועם שהקימה את העמותה וכעת הפכה לאחת מהעמותות החזקות והמובילות בישראל, אולם בשביל להמשיך את הפעילות היא זקוקה לדחיפה נוספת מצד הציבור שצריך להפנים כי שווין הזדמנויות הוא לא רק סיסמא אלא דרך חיים.

לסיכום

יצירה של שווין הזדמנויות בדמות הפעילות של עמותת אחינועם מהווה מגדלור של אור בעבור אלפי משפחות בישראל. איל אדרעי ביחד עם רפי אדרעי וכן משה פועלים באהבה ובאמונה שלמה, כחלק מתרומה משמעותית ובעלת השלכות על דור העתיד של מדינת ישראל.