מנקים לקראת שבת: סודות הניקיון שיעזרו לכם לתקתק את הניקיונות של יום שישי

חלק בלתי נפרד מההכנות לקראת השבת  כולל כמובן את הנושא של ניקוי וסידור הבית. אם גם אתם מוצאים את עצמכם עם אינספור משימות לביצוע ולחץ של זמן, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג בפניכם את הסודות של המומחים אשר יסייעו לכם לארגן את הבית לקראת כניסת השבת, ובהתאם לכך לחסוך לא מעט זמן כמו גם מאמץ.

שימוש בשואב אבק דו שימושי

כפי שכל מי שמנקה את הבית יודע, הפעולה הראשונה היא לסלק את הלכלכוך ואבק ולאחר מכן לשטוף את הרצפה. במקום להשתמש במטאט ולאחר מכן בסחבה, ניתן אף רצוי לבצע רכישה של שואב אבק דו שימושי אשר מאפשר גם לשאוב את הרצפה ולאחר מכן לשטוף אותה, בקלות ובמהירות. למעשה, שואב אבק שוטף מבצע שתי פעולות במכשיר אחד הכוללות שאיבה לצד שטיפה, וזאת באמצעות שימוש באביזרים אותם ניתן לשלוף בקלות ולהחליף, כאשר החדשות הטובות הן שאפשר לבצע הזמנה של שואב משולב במחיר אטרקטיבי ועם משלוח מהיר עד הבית, כל זאת מתוך מטרה להוביל לקיצור תהליך הניקיון ביום השישי ובאופן שוטף.

הכנה מראש של חומרי ניקוי ביתיים

מצאתם את עצמכם בלי מוצרי הניקיון הקבועים ואתם צריכים לבזבז זמן בשביל ללכת ולרכוש? ובכן, דרך מצוינת לחסוך זמן ואף להוביל לניקוי יסודי המתבצע ללא שימוש בחומרים מזיקים. הכנה מראש של שפריצר אשר מכיל למשל חומץ תפוחים שידוע לרוב לטובת שימושים קוסמטיים אך גם מהווה מנטרל ריח נהדר לחדרי השירותים כמו גם האמבטיה ביחד עם מעט מים יאפשר לכם לבצע את פעולת הניקיון בצורה יסודית, וללא עיכובים מיותרים. ברחבי הרשת תוכלו למצוא טיפים מצוינים לשימוש בחומרי ניקיון ביתיים שיש לכם כבר בבית, וימנעו מכם יציאה מיותרת לרכישה בסופר.

 

 

האצלת סמכויות

חלק בלתי נפרד מניהול נכון של הניקיונות חייב לכלול האצלת סמכויות. במקום להטיל את כל האחריות על עצמכם, מומלץ לחלק את המשימות בין בני הבית, כל זאת מתוך מטרה לקצר תהליכים ובהתאם לכך להוביל לארגון מהיר. כאן תוכלו לקרוא מדריך אשר מסביר צעד אחר צעד כיצד לארגן את הבית, ובהתאם לכך לקבל ידע אותו תוכלו ליישם כבר ביום שישי הקרוב במסגרת הניקיונות.

חלוקה לאזורים

אחת הבעיות הבולטות בניקוי של הבית הוא הרצון לנקות את כולו בבת אחת. סדר וארגון הוא חלק מהותי בניצול זמנים, ועל כן את תהליך הניקיון והארגון של הבית צריך להתבצע באמצעות חלוקה לחדרים על פי אזור הדחיפות. העדיפו להתחיל קודם כל בחדרים הגדולים כמו חדר השינה והסלון ולאחר מכן לעבור לחדרים שאותם ניתן לנקות במהירות, כמו חדר השירותים. הכינו לעצמכם מראש רשימה וסמנו וי לאחר שסיימתם את המשימות שלכם, כך שתוכלו לדעת מראש מה עוד נותר ומה אפשר כבר לדלג.

הכנה יום לפני

הכינו את הבית לקראת הניקיון כבר ביום חמישי. לפני השינה הרימו את הרהיטים למעלה, הכניסו כבר בגדים לכביסה ודאגו לשטוף את הכלים שנותרו בכיור. דווקא המשימות הקטנות הן אלו שהופכות את המשימה של הניקיון למאתגרת במיוחד, ועל כן סגירת משימות שיכינו את הבית לקראת הניקיון היסודי היא בעלת השפעה חיובית על היכולת להוביל לסיום הניקיונות בזמן ועוד לפני כניסת השבת.

לסיכום

מרגישים שאתם לא עומדים בעומס הניקיונות? ובכן, עכשיו זה הזמן לעבור על הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, וזאת מתוך מטרה לקצר תהליכים ולהוביל את תהליך הניקיון למהיר, יעיל אבל גם חסכוני בזמן ואפילו מאמץ.