לא זזים הרבה? כך תשמרו על כושר מהבית

מוצאים את עצמכם ברוב שעות היממה בבית עסוקים בעבודה ובגידול הילדים? ובכן, במקום להרגיש שאתם נשארים במקום, אפשר ואף רצוי לנצל את המרחב הביתי לטובת שמירה על כושר. כיצד תוכלו לעשות זאת באופן קל ואפילו פשוט? בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל הטיפים הטובים ביותר, כל זאת כחלק מיצירה של שגרה ספורטיבית שגם מעוררת בכם מוטיבציה אבל גם יוצרת הליך חיטוב וירידה במשקל, לבד או אפילו עם בני המשפחה המורחבת. מוכנים? הגיע הזמן לקום ולצאת להתאמן, מבלי לצאת מהבית!

רכישה של ציוד ספורט

אם עד לפני מספר שנים היכולת לשמור על כושר הייתה שמורה רק בעבור מנויים בחדרי הכושר, כיום ניתן לבצע הזמנה של ציוד כושר איכותי שיאפשר לכם ליצור חדר כושר פרטי, אצלכם בבית. כך לדוגמה, רכישה של אופני כושר מהווה דרך מעולה לפעילות אירובית המתבצעת מהבית, בעלות כספית אטרקטיבית ועם שימת דגש על ניצול התוכניות הרבות של האופניים לחיטוב הגוף ואף ירידה במשקל. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה, חשבו היטב על הצרכים הנדרשים שלכם ומהו סוג האימון המועדף, כל זאת מתוך מטרה להשקיע את הכסף בחוכמה ובהתאם לכך להוביל להשקעה כספית בציוד ספורט איכותי שישרת אתכם למשך זמן רב ואף יהפוך לחלק אינטגרלי משגרת האימונים.

מרחב נעים לאימון

הגדירו מראש חדר אותו אתם מקצים לטובת ביצוע של פעילות גופנית בעצמכם או ביחד עם בני המשפחה. החדר צריך להיות מואר ומעוצב כהלכה, החל ממזרונים איכותיים ועד מראה גדולה שתאפשר לכם גם להעלות את האימונים שלכם לרשתות החברתיות. בנוסף, רצוי לשלב בחדר גם רמקול למוזיקה וכן מסך טלוויזיה שעליו ניתן יהיה להקרין אימוני כושר מהיוטיוב, כחלק מיצירה של מרחב שמגביר את המוטיבציה לאימונים בבית. אם אין מקום, אפשר לנצל את המרחב של הסלון לטובת עיצוב מנצח שמשלב בין היתר גם מתחם אימונים פרטי או משותף לכל בני המשפחה.

 

 

תרגילי כוח

תרגילי כוח הם תרגילים שכל אחד ואחת יכולים לבצע בבית ובזמן שנוח לו, בשביל להעלות את מסת השריר כמו גם לחטב את הגוף. כאן תוכלו למצוא מדריך המציג שבע תרגילי כושר לעיצוב הגוף שאותם אפשר ואף רצוי לבצע בבית, בין אם אתם מבצעים מטלות פשוטות כמו למשל כביסה או אפילו בזמן שאתם צופים בטלוויזיה. בשביל להתמיד, הכניסו לעצמכם ביומן זמן קבוע לאימון, כחלק מהבנה כי התמדה היא שם המשחק בכל הקשור לשמירה על הכושר, בוודאי למי שלא זז הרבה בחיי היום יום.

הצטרפות לקבוצות אימון בזום

קבוצות האימון באמצעות הפלטפורמה של זום הפכו לאחד מהטרנדים החמים של השנים האחרונות, לא מעט בזכות מגפת הקורונה אשר הובילה מאמנים מהארץ כמו גם מהעולם ליצור שיעורים אינטרקטיביים המתבצעים בשידור ישיר מהסטודיו או אפילו מהבית של המאמן. הירשמו מראש לאימונים וכן שמרו אותם ביומן שלכם, כחלק מהבנה כי מדובר בהזדמנות מעולה ליצור מערך אשר מאפשר לכם גם להתאמן מהבית אבל גם ליצור קשרים חברתיים עם מתאמנים אחרים, כחלק משגרת ספורט קבועה.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, גם אתם תוכלו לנצל את המרחב הביתי לטובת שמירה על כושר. התמדה ונחישות הם המפתח לכדי ניצול המרחב הביתי, ועל כן מומלץ כבר עכשיו ליישם את הטיפים וכן להיעזר בציוד ספורט מתקדם כמו למשל אופני כושר לצד שעון דיגיטלי המאפשר לכם להישאר במעקב אחר מספר הצעדים, קצב הלב ומספר הקלוריות ששרפתם בזמן פעילות ספורטיבית המתבצעת בבית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.