מגשימים את החלום הבא: הכירו את פועלה המיוחד של עמותת משאלות

עמותת משאלות נוסדה בשנת 2015 על ידי מתנדבים שהחליטו לסייע לילדים חולים ובעלי צרכים מיוחדים, מתוך מטרה לשפר את איכות החיים ואף לספק להם מרחב שבו הם יכולים לקבל את התמיכה והסיוע לו הם זקוקים, בעקבות מצב רפואי מורכב. בסקירה הבאה נציג בפניכם את כל מה שצריך לדעת אודות פועלה המיוחד של עמותת משאלות.

הגשמת חלומות לילדים ובני נוער עם צרכים מיוחדים

עמותת המשאלות היא ארגון ללא מטרות רווח המסייע להגשים את חלומותיהם של ילדים חולים. עמותת המשאלות, המבוססת על האמונה שלכל ילד מגיע לחוות שמחה ואושר, פועלת בכל ימות השנה בשביל להעלות חיוך על פניהם של ילדים המתמודדים עם מחלות קשות. באמצעות מאמצי העמותה, ניתנת לילדים הזדמנות לחוות אירועים של פעם בחיים, לפגוש את הסלבריטאים האהובים עליהם ואף לקחת חלק בפעילויות חברתיות מגבשות, כל זאת בהתאם לערכים של נתינה וערבות הדדית המגיעים לידי ביטוי במסגרת של הפעלת עמותת משאלות. כך למשל, ברבות השנים ערכו המתנדבים של העמותה מסיבה לילד בן 4 על הרצף האוטיסטי בסגנון סמי הכבאי עם בובות גדולות של הדמויות, הפעלה לילדים, עמדת צילום ועוד, רכשו לנערה הסובלת מניוון שרירים מתקדם שעות ספורט ייחודי לבקשתה כדי שיעודד אותה להתאמן, קנו מחשב מתקדם לילדה חולת סרטן ועוד.

הנחת המוצא של המתנדבים בעמותה היא כי להגשמת משאלות של ילדים חולים יכולה להיות השפעה עמוקה על בריאותם הנפשית, ואף לספק להם תחושה של תקווה ואופטימיות שיכולה להיות חיונית לתהליך ההחלמה. בסופו של דבר, הגשמת משאלות לילדים חולים היא יצירת סביבה חיובית ומרוממת המאפשרת לילדים לשכוח ממחלתם, ולו לרגע, ולהתמקד בהנאה מהחיים במלואם, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות המצוינות של ילדים שלקחו חלק.

 

 

קידום של יחידת תפעול ומחקר

אגף הפיתוח והמחקר של עמותת המשאלות הוא חלק משמעותי מהמשימה של העמותה להגשים את החלומות של הילדים, ואף לנצל את הידע והמומחיות הרבים לטובת יצירה של מענה המגיע לידי ביטוי בפעילות חברתית המתבצעת לכל אורך השנה, וגם בחגים. עם הידע והמומחיות הנרחב, הצוות בעמותה זו מבין את הצרכים הייחודיים של ילדים מיוחדים ובהתאם לכך צבר ניסיון של שנים בפיתוח פעילויות מתאימות המספקות מצבים רפואיים ספציפיים, לצד שיתוף פעולה עם גורמי הרפואה המטפלים בילדים. עמותת משאלות מסייעת באופן נרחב באמצעות הפקה של ימי כיף וגיבוש, באופן המשרת את הצרכים הנדרשים ואף לוקח בחשבון את הצרכים הייחודים. כך למשל, המתנדבים של העמותה עזרו להוציא לאור ספר שנכתב על ידי תלמיד בית ספר אורט שש שנתי מגן יבנה שנמצא בקו האש והטילים. הספר נקרא "כיפת ברזל של הנפש", אוסף ייחודי של מחשבות לימוד לחוסן מנטלי ולרווחה נפשית לילדים ולנוער בחיים מאתגרים במיוחד. הספרים חולקו בבית חולים כדי לחזק את הילדים המאושפזים.

לסיכום

עמותת משאלות היא עמותה מובילה בתחומה אשר מצליחה להגשים חלומות בעבור ילדים חולים, כמו גם לסייע תמיכה וסיוע המגיעים לידי ביטוי במסגרת של הפקת ימי גיבוש, נופש ועוד. עם שפע של עשייה וכן קידום של מענה המגיע לידי ביטוי במסגרת של התנדבות, עמותת משאלות היא עמותה מוערכת המצליחה לחולל שינוי חיובי בחייהם של אלפי ילדים ובני נוער  מכל רחבי הארץ. באתר של עמותת משאלות ניתן לקבל מידע מורחב אודות הפעילות, ואף לתרום בעצמכם במסגרת של התנדבות או תרומה כספית, לקידום מפעל הגשמת החלומות.