אבא מקריח: כל מה שצריך לדעת על התרופה פינסטריד

תופעת ההתקרחות הגברית היא כנראה התופעה הנפוצה ביותר שמעסיקה מיליוני גברים בארץ ובעולם כולו. כיום ישנו מגוון רחב של טיפולים מסוגים שונים, החל מטיפולים משמרים, דרך השתלות השיער שהפכו למוכרות ביותר ועד לטיפולים שלא מתיימרים לפתור את הבעיה לחלוטין אלא רק לטפל בצד הקוסמטי והאסתטי. מתוך מגוון הטיפולים, קיים טיפול אחד שנראה שאכן מביא תוצאות לא רעות והוא הטיפול התרופתי בעזרת התרופה בשם פינסטריד המוכרת גם בשם פרופסיה. ובעוד הטיפולים השונים ובפרט השתלת השיער הם די מוכרים ומדוברים, דווקא כאן מדובר על משהו שהוא יחסית פחות מוכר וזה בהחלט חבל, מפני שנראה שלתרופה הזו יש פוטנציאל אמיתי לסייע לגברים רבים. אם גם אתם סובלים מההתקרחות הגברית או מכירים מישהו שמתמודד עם התופעה ורוצים לסייע לו, אנחנו רוצים להסביר את כל מה שחשוב על התרופה הזו.

מהי ההתקרחות הגברית?

לפני שנסביר על התרופה (אם אתם רוצים כבר לגשת ללב העניין כאן יש מדריך מקיף בנושא שמכיל את כל המידע הרלוונטי) חשוב להסביר באופן כללי על תופעת ההתקרחות הגברית.

אצל גברים מיוצר באופן מוגבר החל מגיל ההתבגרות הורמון הטסטוסטרון שאחראי על התפקוד המיני ועל הליך ההתבגרות למעשה. אצל חלק מהגברים בעקבות נטייה גנטית בדרך כלל, הוא עובר המרה באמצעות אנזים מסוים והופך להורמון שנקרא דיהידרוטסטוסטרון שהוא זה שלמעשה מחליש את השערה עד כדי שהיא נושרת ובכל פעם היא צומחת חלשה ודקה יותר עד שמספיקה לצמוח וזה קורה באזור הפדחת והמפרצים. חשוב להבין כי אין לכך משמעות קלינית אלא רק משמעות אסתטית אך זה מספיק בהחלט בשביל לשאוף לטפל בכך.

אבא מקריח: כל מה שצריך לדעת על התרופה פינסטריד

איך עובדת התרופה?

ובכן, מה שמעניין בתרופה זה שהיא בעצם הפתרון היחיד כיום שיודע לטפל בבעיה מהשורש. התרופה למעשה חוסמת את הדיהדרוטסטוסטרון וכך מונעת את התופעה של הנשירה. במקרים מסוימים היא מסייעת כדי לעצור נשירה באופן מוחלט ובחלק מן המקרים אפילו צומח שיער חדש.

איך משיגים את התרופה?

את התרופה ניתן לקבל באמצעות מרשם בלבד והשלב הראשון הוא לגשת אל רופא המשפחה שלכם שיפנה אתכם לרופא העור ואם רופא העור יימצא שאין מניעה במקרה שלכם ליטול את התרופה תוכלו גם להתחיל לקחת אותה.

האם זה עובד באופן מיידי?

לא. את התוצאות אפשר לראות לאחר כמה חודשים עד שנה מתחילת השימוש. כמו כן במקרים של התקרחות מתקדמת מאד זה לא תמיד יעבוד ולכן זה מתאים לרוב במקרים של התקרחות התחלתית.

האם יש תופעות לוואי?

כמו כל תרופה גם כאן יש תופעות לוואי והמקרים שדווחו מדברים על קשיים בתפקוד המיני. עם זאת חשוב להבין שהאחוזים הם זניחים מאד ומרבית הגברים שנטלו את התרופה לא חוו תופעות לוואי כלל. התרופה נחשבת לבטוחה למדי ומאושרת לשימוש על ידי ארגוני התרופות השונים בעולם.

טיפים להתמודדות עם ההתקרחות

שימו לב שיש דברים שאולי לא יצמיחו לכם את השיער באופן מיידי, אבל עשויים להפחית את הנשירה ומתאימים במיוחד לצד התרופה:

  • תזונה נכונה: תזונה מאוזנת עם אוכל בריא ומגוון ופחות מזון מעובד.
  • שינה איכותית: חשוב לישון מספיק שעות בלילה ובשעות קבועות.
  • כושר גופני ופנאי: מומלץ מאד להקפיד על שגרה קבועה של כושר גופני ובאופן כללי לחיות בצורה רגועה יותר, לצאת לטיולים ולחיק הטבע ולבלות יותר זמן עם המשפחה, מה שיוריד את רמות הסטרס בגוף ובהחלט עשוי להקל על תופעת הנשירה.

שיהיה הרבה בהצלחה!